Co to je Wifi a jak funguje?

Stručne to je popsáno na úvodní stránce pod nadpisem Technická data. Pokud se chcete dozvědět více, navštivte web Lupa

Jaké jsou výhody Wifi připojení oproti klasickému připojení přes telefon?

Nejvetší výhodou je připojení na internet 24 hodin denně za pevnou měsíční sazbu. Také nejste omezení množstvím přenesených dat jako je tomu například u připojení přes ADSL. Hrajete-li na počítači, můžete si vyzkoušet on-line hraní apod.

Bude má mikrovlnná trouba nebo bezdrátový telefon ovlivňovat Wifi síť?

Mikrovlnné trouby a bezdrátové telefony operují ve stejném frekvenčním pásmu 2.4GHz jako používa standart 802.11 Wifi. To znamená, že mohou zapříčinit interferenci, ale v drtivé většině případů nijak neovlivní vaše připojení.

Je nutná přímá viditelnost na přístupový bod (vysílač)?

Přímá viditelnost je podmínkou spolehlivého připojení. Velmi podceňovanou překážkou mohou být stromy, které po olistění a zvláště po deští mohou způsobovat výpadky či úplnou ztrátu signálu. Obecně platí, že čím méně překážek a menší vzdálenost k vysílači, tím je kvalitnější spojení. Pokud si nejste jisti, zdali váš signál bude dostatečný, nebojte se a kontaktujte nás - rádi vám signál změříme.

Jak ovlivní mé připojení déšť, mlha a sníh?

Při velmi silném dešti může dojít k poklesu signálu, nikoliv však k tak velikému, aby to omezilo funkčnost připojení. Mlha na toto bezdrátové připojení vliv nemá. Největším problémem může být sníh - pokud dojde k zasněžení antény, tak ji je nutné omést, aby na ní nezůstávala vrstva sněhu. Samotné sněžení kvalitu signálu nijak neovlivní.

Jaký je dosah WiFi signálu?

Dosah signálu závisí na použitých anténách, standardně dodávané mají dosah kolem 1km při přímém výhledu. Při delší vzdálenosti je možné po dohodě použít i silnější anténu.

Mohu si instalaci WiFi zařízení provést sám?

Z důvodů bezproblémové funkčnosti provádíme instalaci sami. Námi zvolené komponenty jsou navrženy tak, aby zajistili co nejlepší chod vašeho připojení.

Je záření WiFi zdraví nebezpečné

Není. Vysílací výkon je max. 100mW. Pro představu výkon mobilního telefonu je 1000-3000mW.

Je možné dostat veřejnou IP adresu?

Ano, pro vyšší tarify připojení můžeme nabídnout i veřejnou IP adresu. Nezapomeňte také, že přidělením veřejné IP adresy je Váš počítač ihned vystaven zvýšenému riziku napadení a je tedy nutné podle toho přistoupit k jeho zabezpečení.

Je nutné se po zapnutí počítače nějak připojovat nebo přihlašovat do internetu?

Jste připojeni ihned po zapnutí PC, tudíž není potřeba jekéhokoliv připojování.

Je možné, že budu muset zaplatit za měsíc více než je dohodlý paušál?

Samozřejmě že ne, u tohoto typu připojení se nemusíte obávat tisícových účtů. Tato cena je pevná a nemůže zde dojít k navýšení pušálu z důvodu návštěvy nebezpečných stránek jako v případě vytáčeného připojení.

Co mám dělat, pokud mi nejde internet?

Nejprve zkuste vytáhnout ze zásuvky krabičku, do které vede kabel z antény. Nikdy nepoužívejte tlačítko reset z druhé strany!! Pokud vypnutí a zapnutí nepomůže, tak nás bezprostředně kontaktujte.

Jak se mám chránit proti nebezpečí, která s internetem souvisejí?

Používejte programy uvedené v sekci Download, kterou pravidelně aktualizujeme.